Na obiekcie Stadion Zagłębia Lubin dnia 2023-10-29 11:30 odbył się mecz Zaglebie Lubin vs Radomiak Radom - końcowy wynik 2-3

W emocjonującym spotkaniu Ekstraklasy drużyny Zaglebie Lubin i Radomiak Radom zmierzyły się na boisku Stadionu Zagłębia Lubin. Ostatecznie to goście z Radomia odnieśli zwycięstwo, pokonując rywali 3-2. Od pierwszej minuty zawodnicy Radomiaka kontrolowali grę, zdobywając dwie bramki już przed przerwą. Mimo prób odrabiania strat, gospodarze nie zdołali odwrócić losów meczu. Arbitrem spotkania był Marcin Szczerbowicz z Polski.

Mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Radomiakiem Radom na Stadionie Zagłębia Lubin

W dniu 29 października 2023 roku, o godzinie 11:30, na Stadionie Zagłębia Lubin odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Zagłębie Lubin a Radomiak Radom. Mecz ten był częścią 13. kolejki rozgrywek Ekstraklasy.

Szczegółowy przebieg meczu

Od samego początku spotkania obie drużyny zaprezentowały wysoką jakość gry, próbując zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Już w pierwszej minucie Edi Semedo z Radomiaka Radom wpisał się na listę strzelców, zdobywając spektakularną bramkę i otwierając wynik spotkania. Asystę przy tym trafieniu zanotował Pedro Henrique.

Po pierwszym golu goście z Radomia nie zwalniali tempa i w 15. minucie to Pedro Henrique wprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Bez wątpienia był to dla niego udany dzień, nie tylko ze względu na bramkę, ale także na grę, którą prezentował na boisku.

Zagłębie Lubin próbowało odrobić straty, ale nieskuteczność w ofensywie sprawiła, że do przerwy nadal utrzymywał się wynik 0-2 na korzyść Radomiaka Radom.

W drugiej połowie meczu gospodarze postanowili odrzucić wszelkie ograniczenia i zaciekle walczyć o odrobienie strat. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Dąbrowski, skracając różnicę bramek do 1-2. Asystę przy tym trafieniu zanotował Kacper Chodyna. Zagłębie Lubin zyskało nową energię, a kibice z nadzieją wyczekiwali na kolejne emocje.

Nie zawiedli ich piłkarze drużyny gospodarzy, gdyż w 77. minucie Mateusz Wdowiak zdobył wyrównującą bramkę. Asystujący przy tym trafieniu był Bartosz Kopacz. Wynik 2-2 zapowiadał emocjonującą końcówkę spotkania.

Niestety dla gospodarzy, radość trwała krótko. W zaledwie 60 sekund po wyrównującej bramce, Edi Semedo ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając decydujące trafienie dla Radomiaka Radom. Tym razem asystę przy bramce zanotował Christos Donis.

Kartki i sędziowanie

W trakcie spotkania arbiter Marcin Szczerbowicz zdecydował się ukarać zawodników za nieprzestrzeganie zasad fair play. W drużynie gospodarzy żółte kartki obejrzał Bartłomiej Kłudka w 51. minucie oraz Marko Poletanović w 68. minucie.

Kartki żółte dla drużyny przeciwników otrzymali Mike Cestor w 24. minucie, Michał Kaput w 36. minucie oraz Christos Donis w 89. minucie.

Mimo zażartej rywalizacji na boisku, arbiter nie musiał sięgać po czerwoną kartkę wobec żadnego z zawodników obu drużyn.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Radomiakiem Radom dostarczył kibicom wiele emocji. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, a tempo spotkania było niezwykle wysokie. Wynik 2-3 na korzyść Radomiaka Radom nie oddaje w pełni tego, jak wyrównane było to starcie. Gospodarze do końca walczyli o remis, jednak szybka odpowiedź rywali pokrzyżowała im plany. Zagłębie Lubin będzie musiało podjąć kolejne wyzwania w spotkaniach przeciwko Cracovii Kraków, Rakowowi Częstochowa oraz Widzewowi Łódź. Z kolei Radomiak Radom czekają potyczki z Legią Warszawa, Ruchem Chorzów oraz Śląskiem Wrocław.