Zaglebie Lubin - Radomiak Radom, wynik spotkania: 2-3

W meczu 13. kolejki Ekstraklasy doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Radomiaka Radom. Mecz rozgrywany na Stadionie Zagłębia Lubin przyniósł wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Od samego początku Radomiak Radom dominował na boisku, zdobywając dwie bramki przed przerwą. Pomimo waleczności gospodarzy, goście utrzymali przewagę i zakończyli mecz zwycięstwem 3-2. Sędzią tego spotkania był Marcin Szczerbowicz z Polski.

Pierwsza część relacji - suche dane o meczu:

W dniu 29 października 2023 roku o godzinie 11:30 na Stadionie Zagłębia Lubin odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Zaglebie Lubin i Radomiak Radom. Spotkanie to miało miejsce w ramach 13. kolejki Ekstraklasy.

Wynik końcowy tego widowiska był niesamowicie zaskakujący, bowiem Radomiak Radom zdołał pokonać gospodarzy 2-3. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-2 na korzyść drużyny gości. Niestety, Zaglebie Lubin nie zdołało odrobić tej straty i mimo wysiłków przegrało ten mecz.

Bramki padły w następujących momentach:

• 1' - Edi Semedo strzelił pierwszą bramkę dla Radomiaka, rozpoczynającą serię trafień w tym meczu. Asystę przy tej bramce zaliczył Pedro Henrique.
  • 15' - Pedro Henrique zdobył kolejną bramkę dla Radomiaka, podwyższając prowadzenie dla swojej drużyny na 0-2.
  • 72' - Damian Dąbrowski zdobył pierwszą bramkę dla Zaglebia Lubin, redukując straty do 1-2. Asystę przy tym trafieniu zanotował Kacper Chodyna.
  • 77' - Mateusz Wdowiak zdobył wyrównującego gola dla Zaglebia Lubin, ustalając wynik na 2-2. Asystował mu Bartosz Kopacz.
  • 78' - Edi Semedo ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając zwycięskiego gola dla Radomiaka. Asystę przy tej bramce zaliczył Christos Donis.

W meczu padły również kartki:

• 51' - Bartłomiej Kłudka otrzymał żółtą kartkę w barwach Zaglebia Lubin.
  • 68' - Marko Poletanović również został ukarany żółtą kartką w drużynie gospodarzy.
  • 24' - Mike Cestor otrzymał żółtą kartkę jako zawodnik Radomiaka Radom.
  • 36' - Michał Kaput również został ukarany żółtą kartką w barwach Radomiaka Radom.
  • 89' - Christos Donis został ukarany żółtą kartką jako zawodnik drużyny gości.

Mecz sędziował Marcin Szczerbowicz z Polski.

Następne mecze dla Zaglebia Lubin to starcia z Cracovią Kraków, Rakowem Częstochowa oraz Widzewem Łódź. Natomiast Radomiak Radom zmierzy się z Legią Warszawa, Ruchem Chorzów oraz Slaskiem Wroclaw.

Druga część relacji - profesjonalne sprawozdanie z meczu:

Atmosfera na stadionie Zagłębia Lubin była niesamowita. Kibice obu drużyn zgromadzeni na trybunach wyczekiwali z niecierpliwością tego starcia. Od samego początku mecz zapowiadał się na niezwykle emocjonujący, a zawodnicy nie zawiedli swoich fanów.

Radomiak Radom okazał się być lepszą drużyną od Zaglebia Lubin w pierwszej połowie. Już w 1. minucie Edi Semedo otworzył wynik, zdobywając pierwszą bramkę dla gości. Asysta Pedro Henrique sprawiła, że Zaglebie Lubin musiało szybko otrząsnąć się po tym trafieniu. Niestety dla gospodarzy, w 15. minucie to właśnie Pedro Henrique podwyższył prowadzenie dla Radomiaka na 0-2. Drużyna Radomia wykazywała się świetną grą ofensywną, a obrońcy Zaglebia mieli spore problemy z powstrzymaniem ich ataków.

Przerwa na zmianę stron nie przyniosła większych zmian w grze obu drużyn. Dopiero w 72. minucie Damian Dąbrowski zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy, dając im nadzieję na odrobienie strat. Asysta Kacpra Chodyny okazała się kluczowa przy tym trafieniu. Zaglebie Lubin zaczęło naciskać na Radomiak, poszukując wyrównującego gola. Ich determinacja przyniosła efekty w 77. minucie, gdy Mateusz Wdowiak wykorzystał świetne podanie Bartosza Kopacza i wpisał się na listę strzelców.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w 78. minucie Edi Semedo zaskoczył wszystkich po raz drugi. Jego gol dał zwycięstwo Radomiakowi. Asysta Christosa Donisa była kluczowa przy tym trafieniu. Zaglebie Lubin mimo desperackich prób nie zdołało już odwrócić losów tego meczu.

Spotkanie było także pełne kartek. Bartłomiej Kłudka i Marko Poletanović musieli uważać na swoje zachowanie, bo zostali ukarani żółtymi kartkami. W drużynie Radomiaka Radom Mike Cestor i Michał Kaput również dostali żółte kartki. Ostatecznie, w końcówce meczu Christos Donis również został ukarany żółtą kartką.

Mecz sędziował Marcin Szczerbowicz, który dobrze radził sobie ze sterowaniem tą emocjonującą grą. Jego decyzje były klarowne i zgodne z przepisami.

Mimo porażki, Zaglebie Lubin ma kolejne trudne spotkania przed sobą z Cracovią Kraków, Rakowem Częstochowa oraz Widzewem Łódź. Radomiak Radom natomiast będzie mierzył się z mocnymi rywalami, takimi jak Legia Warszawa, Ruch Chorzów czy Slask Wroclaw.

Mecz pomiędzy Zaglebiem Lubin a Radomiakiem Radom dostarczył wielu emocji zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Wynik 2-3 na korzyść drużyny gości pokazuje, że nie zawsze faworyt odnosi zwycięstwo. Tego dnia to Radomiak Radom był lepszy i zasłużenie odniósł triumf na boisku Zagłębia Lubin.